Warning: Use of undefined constant web - assumed 'web' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/lh292100/_sub/kufimo/podstr.php on line 62

Warning: Use of undefined constant img - assumed 'img' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/lh292100/_sub/kufimo/podstr.php on line 62

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/lh292100/_sub/kufimo/podstr.php on line 82
Home REFERENCIE

Dve-tri prasiatka (2008)

Združenie Návrat, ktorého cieľom je, aby opustené deti vyrastali v rodinách, v novembri spúšťa celoslovenský projekt Pestúni. Súčasťou projektu je dvadsať divadelných predstavení. Premiéra divadielka Dve-tri prasiatka je v bratislavskom Divadle a.ha 8. novembra o 15.00 hodine.
http://www.sme.sk/c/4152334/dve-tri-prasiatka.html

Začiatkom roka 2008 sme hľadali rozprávku alebo príbeh, ktorým by sme komunikovali tému prijatia opusteného dieťaťa do rodiny a posilnili vzťahovosť rodičov a ich detí. Do rúk nám padla rozprávka Dve-tri prasiatka od Zuzany Mojžišovej, s ktorou radi a roky spolupracujeme. Vznikol projekt „scénického čítania“ Zuzaninej rozprávky, ktorú zažili deti spolu s rodičmi v dvoch desiatkach miest naprieč Slovenskom. Tešili nás reakcie detí, tešilo nás nadšenie Zuzany, Natálie a Evy, ktoré sa do divadielka vložili. Tešíme sa na pokračovania a na ďalšie správy, ktoré vložia do svojich príbehov a projektov.
Marek Roháček, Združenie Návrat

Občianske združenie Návrat v spolupráci s Materským centrom MC Haliganda a MC Stonožka Vás pozýva dňa 15.11.2008 o 14.30 hod. na predstavenie Dve-tri prasiatka v bábkovom divadle v Košiciach.

Scénické čítanie Dve-tri prasiatka je súčasťou mediálneho projektu Pestúni, ktorého zámerom je tlmočiť ľuďom posolstvo, že pestúnske rodiny dokážu opusteným deťom darovať niečo nenahraditeľné – detstvo v rodine. Na Slovensku, rovnako ako inde vo svete, existujú pestúnske rodiny, ktoré znamenajú nádej pre dieťa, keď sa oň jeho najbližší nemôžu postarať

V Košiciach bude Dve-tri prasiatka autorsky čítať Zuzana Mojžišová, sekundovať jej bude Natália Kušnieriková a rekvizitám bude vládnuť Eva Filová
http://www.cassovia.sk/newsread.php?newsid=14814

Bábkové divadlo (BD) vás dnes o 14.30 hod. pozýva zúčastniť sa netradičného podujatia. Scénické čítanie rozprávky "Dve-tri prasiatka" je súčasťou mediálneho projektu Pestúni. Zámerom je tlmočiť ľuďom posolstvo, že pestúnske rodiny dokážu opusteným deťom darovať niečo nenahraditeľné, a to detstvo v rodine.

Prasiatko si bude hľadať domov
Rozprávka rozvinie pred návštevníkmi príbeh o tom, ako si prasiatko Japútko Halontin hľadá novú rodinu. Deti sa dozvedia, že byť malý a osamelý uprostred veľkého sveta je hrozné, ale byť doma s ľuďmi, ktorí človeka ľúbia, je naopak úžasné.

"Scénické čítanie z knihy je určené pre deti vo veku od 3 do 7 rokov a ich rodičov. Zámerom je poskytnúť deťom a ich hravým dospelým aspoň na chvíľu pocit, že spoločné čítanie môže byť nádherným dobrodružstvom," vysvetľuje manažér kultúrnych činností BD Radovan Kurilko.
http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php3?sub=15.11.2008/73297O

Projekt Pestúni podporila aj scenáristka a publicistka Zuzana Mojžišová divadielkovým prevedením svojej rozprávky Dve – tri prasiatka. Známy príbeh o troch prasiatkach, ktoré si stavali rôzne kvalitné domčeky, by vraj vôbec nevznikol, keby si mama k dvom svojim „prasiatkam“ ešte jedno neadoptovala. Sama autorka o rozprávke hovorí: „Jej zmyslom je, že náhradní rodičia stoja pred ťažkou úlohou – adoptovanému dieťaťu a poprípade aj jeho súrodencom treba túto situáciu nejakým spôsobom vysvetliť. Sme zvyknutí na to, že mama je tehotná a narodí sa jej dieťa. Tak je to v rozprávkach, všade. Toto sa deti prirodzene naučia. O adopcii treba hovoriť, lebo nie je prirodzená. Touto rozprávkou som chcela dosiahnuť aj to, aby mali rodičia, adoptované deti, poprípade aj biologickí súrodenci nejaký základ, od ktorého sa môže táto debata odviť.“ Na otázky verejnosti je priestor po divadelnom predstavení, s ktorým Zuzana Mojžišová spolu s N. Kušnierikovou a E. Filovou cestujú po celom Slovensku.
Zuzana Kováčová, Na pulse, časopis prešovskej university, celý článok na http://napulze.unipo.sk/archiv/169-vracaju-deti-tam-kam-patria.html

Bambino plné prasiatok...
takých skutočných, ružových, ktoré so sebou priniesli krásny príbeh o potrebe niekam patriť, byť milovaný a milovať. Predstavenie bolo ďalším z eventov kampane občianskeho združenia Návrat za šírenie myšlienky náhradného rodičovstva.

Priznám sa, že Návraťákov a návraťácke akcie mám nesmierne rada, vždy uvítame akúkoľvek ich iniciatívu pre materské centrá a opäť ma nesklamali. Prišla trojica veľmi príjemných ľudí, herečiek v zostave Zuzany Mojžišovej, Natálie Kušnierikovej a Evy Filovej. V priebehu polhodinky si rozostavili svoje „nádobíčka“ a už začali vbehávať do herne nadšené deti aj rodičia Onedlho divadielko mohlo začať.

Malý Riško sa v priebehu predstavenia postaral o krásne úprimné entre. Na otázku rozprávačky: “Kto z vás, deti, pozná rozprávku O troch prasiatkach?“ Riško spustil rozprávanie od začiatku až po samotný koniec. Tak mali všetci diváci možnosť počuť i vidieť dve verzie rozprávky a náš herecký tím takmer zmeškal vlak.
Eva Fiedlerová , Materské centrum Bambino, Poprad